Kiedy jechać do Australii?

20 maja, 2019 Off By kuba

Kiedy jechać do Australii?

Australia, jako kontynent i jako kraj pełen interesujących miejsc, jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Jedni przyjeżdżają tu po to, aby zakosztować pięknej, słonecznej pogody i wylegiwać się na plaży, inni podróżują do Australii, aby poznać jej historię, zobaczyć zabytki, jeszcze innych interesuje unikalna przyroda tego najmniejszego kontynentu. Są i tacy, którzy przybywają na australijskie plaże, aby surfować.

W zależności od profilu wyjazdu turystycznego oraz miejsca, do którego się wybieramy, powinniśmy wybrać inną porę w roku na zorganizowanie podróży do Australii.

Jeśli koniecznie chcemy jechać do Australii wtedy, kiedy jest tam ładna pogoda, powinniśmy wybrać okres od grudnia do lutego. Wówczas szczególnie w stanach południowych pogoda wyraźnie sprzyja odpoczynkowi na plaży i morskim kąpielom. Nie wskazane jest jednak podróżowanie w tym okresie do centrum kraju, ponieważ panują tam niemiłosierne upały – zwiedzanie czegokolwiek przy temperaturze dochodzącej do 50°C graniczy z cudem.

Warto pamiętać, iż wyjazd do północnych rejonów kraju w okresie polskiej zimy wiąże się z zastaniem tam pory deszczowej i wysypu tzw. „morskich os”. Do rejonów północnych, głównie do Queensland i centrum kraju, najlepiej jechać w czasie australijskiej zimy, czyli w okresie od czerwca do sierpnia. Wówczas panują tam idealne warunki atmosferyczne, nie jest już tak upalnie i nie dokuczają muszki. Co ciekawe, w Australii można śmiało uprawiać narciarstwo. Fani tego sportu powinni wybrać się w czerwcu bądź w lipcu w południową część Alp Australijskich bądź w Góry Śnieżne.