Park Narodowy Masai Mara

10 sierpnia, 2018 Off By kuba

Czemu flamingi zawdzięczają intensywną barwę swego upierzenia?


Miły Czytelniku, życzliwie witam i serdecznie zapraszam na następną wędrówkę z podróżniczym blogiem!
Dzisiaj poznasz Park Narodowy Masai Mara, który swą wyjątkowość i naturalne bogactwo zawdzięcza wielu gatunkom zwierząt i ptaków. Miejscem, które zasiedlają liczne gatunki zwierząt jest także tanzański Park Narodowy Ngorongoro.

Kenijską perłę natury podziwiają turystów tłumy.

Park Narodowy Masai Mara jest jednym z najbardziej znanych rezerwatów na świecie. Zajmuje on powierzchnię 1510 kilometrów kwadratowych i jest położony na wysokości 1500 m n.p.m. Cieszy się on dużą popularnością wśród turystów, a sentyment do tego miejsca przejawiają podróżnicy, pisarze i uczeni, których urzekł i zachwycił koloryt tego miejsca, jego różnorodność oraz zachwyt nad hojnością Matki Natury.

Mnoga zoologia i ornitologia.

Blog podróżniczy zachwycony naturalnym pięknem przyrody swą uwagę skierował do stałych mieszkańców Parku Narodowego Masai Mara wśród których jest tzw. Wielka Piątka, czyli: słonie, lwy, lamparty, bawoły i nosorożce. Ten zakątek świat stał się przyjaznym domem także dla hipopotamów, krokodyli, różnego rodzaju antylop wśród których na uwagę zasługuje antylopa topi zwana także antylopą niebieskich jeansów, a to za sprawą jej nader oryginalnego umaszczenia. Ten Rezerwat Narodowy stał się miejscem zamieszkania przez gazele, żyrafy jak i liczone w setkach gatunki ptaków, które swym śpiewem nadają temu miejscu wyjątkowego czaru. Obszary zachodnie rezerwatu w okolicy skarpy Oloololo zostały zamieszkane przez plemię Masajów, którzy na co dzień zajmują się wypasem bydła. Tak więc widzimy jak Park Narodowy Masai Mara pod względem różnorodności żyjących tam gatunków zwierząt przypomina Park Narodowy Ngorongoro.

W sercu Parku Masai Mara znajdą jadło przybysze z dala.

Lipiec i sierpień to pory roku w których migrują liczne stada antylop gnu i zebr z równin Serengeti do Parku Narodowego Masai Mara w celu znalezienia pożywienia.Niestety wiele z nich nie dociera na miejsce, gdyż staje się ofiarą czyhających w czeluściach wody krokodyli nilowych i hipopotamów. Tym którym dopisało szczęście i bezpiecznie przeprawiły się przez rzekę Mara mogą zaspokoić swój głód i odpocząć by nabrać sił po wyczerpującej wędrówce.

Ptaki jak malowane w różowości skąpane.

Ptaki te, a mowa o flamingach darzę osobiście wyjątkową sympatią, gdyż uroczo wyglądają w swych różowych szatach. Na terenie Parku Narodowego Masai Mara licznie zamieszkują Jezioro Nakuru. Tajemnica ich różowej barwy puchowego upierzenia kryje się w spożywanych przez nie skorupiakach. Ptaki te trzymają się razem, a ich stada liczą nawet miliony osobników.

W afrykańskim kącik perfum dzisiaj gości…

Fiołek afrykański którego liście i gałązki wypełniają aromatem perfumy kobiece. Podobnymi zaletami zapachowymi cieszy się drzewo palisandra, którego walory także wykorzystuje przemysł perfumeryjny.

Drogi Czytelniku pięknie dziękuję za dzisiejsze ”spotkanie” w tak urokliwych zakątkach świata jakimi są Park Narodowy Masai Mara, którego pięknem zachwycam się za każdym razem i podobne uczucia kieruję także do Parku Narodowego Ngorongoro.

Park Masai mara flamingi

 

Park Masai mara słoń

Zdjęcie pierwsze obrazuje Park Narodowy Masai Mara z jego dumnym przedstawicielem pokaźnej rodziny słoni.
Na drugim zdjęcie, równie pięknym, widzimy całą gromadę skąpanych w różowości flamingów, które ucztują na wodach Jeziora Nakuru.