Nie tylko Mielno – co zwiedzić po drodze i w okolicach

1 listopada, 2018 Off By kuba

Nie tylko Mielno – co zwiedzić po drodze i w okolicach.

Samo opalanie i pluskanie w wodzie to nie jest pomysł na całe wakacje. Urlop to czas, który powinniśmy wykorzystać bardziej pomysłowo. Wiadomo osoba, która wybiera się nad morze, musi wodę lubić. Jedni podziwiają ją z daleka, a inni wręcz przeciwnie. Kwaterunek w Mielnie nie skazuje wczasowiczów na pobyt tylko w jednym miejscu. Wokół cały zlepek wsi i miejscowości niby nadmorskich, ale całkiem różnych. Jeśli tylko mamy dostęp do auta lub komunikacji miejskiej, możemy z powodzeniem zwiedzać to, co jest wokół.

Mielno leży tylko 12 km od Koszalina, miejsca urodzenia polskiej podróżniczki i pisarki – Beaty Pawlikowskiej, która zachód słońca oglądała ze swojego bloku, marząc o dalekich podróżach. Do pobliskiego Koszalina można dostać się nawet statkiem, co może być niesamowitą przygodą. Nie na co dzień przecież podróżuje się w ten sposób. Jeśli chcemy spędzić czas wraz z dziećmi na szerokich plażach, możemy wyskoczyć do pobliskiego Unieścia. Aby pochodzić po promenadzie, wystarczy udać się do jednej z najpiękniejszej wsi gminy Mielno – Sabrinowa. Tylko 6 kilometrów dzieli turystów od miejscowości, w której wczasowicze mogą spędzić czas po zwiedzeniu Mielna, tj. od miejscowości Chłopy. Jeśli chcemy w Mielnie spędzać czas, a bazę noclegową urządzić sobie na campingu o wysokim standardzie, należy się wybrać do pobliskiej miejscowości o dźwięcznej nazwie Gąski.

Mielno to nie tylko plaża. Miasteczko to oferuje dla aktywnych piesze wycieczki na bardzo dobrze oznaczonych szlakach pieszych, turystycznych i rowerowych. Można zatem połączyć pobyt w Mielnie ze zwiedzaniem pobliskich wiosek. Połączyć przyjemne z pożytecznym i wyruszyć bezpieczną trasą pieszą lub rowerową np. do Koszalina lub podróżować wynajętym samochodem. Odwiedzić pobliskie knajpki, restauracje często pamiętające zeszłe stulecia, porównać architekturę. Zobaczyć okoliczne kościoły i poznać historię okolic, pierwszych osadników. Jeśli nie interesuje nas wysoki standard hoteli lub pensjonatów, możemy z powodzeniem rozbić obozowisko na polu namiotowym, których w Mielnie nie brakuje. Szeroko rozbudowana baza noclegowa pozwoli nam bez problemowo aktywnie spędzić wakacje.