Kameralne i atrakcyjne wakacje w Rowach

1 listopada, 2018 Off By kuba

Kameralne i atrakcyjne wakacje w Rowach.

Wielu z nas decyduje się na wczasy nad morzem. Jeśli nie przekonują nas zatłoczone, hałaśliwe, duże i oblegane corocznie przez tłumy turystów znane kurorty, warto wybrać się do Rowów. Jest to malutka, lecz urokliwa miejscowość, położona na Mierzei Gardnieńskiej – pomiędzy morzem a jeziorem Gardno, na lewym brzegu rzeki Łupawy. Miejscowość graniczy również ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Bliskość natury, świeże powietrze i mnóstwo zieleni – ci, którzy tego właśnie oczekują podczas wypoczynku, z pewnością się nie zawiodą.

W okolicy Rowów znajdują się bardzo liczne ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów. Zdecydowanie warto wybrać się na tego typu wycieczkę przynajmniej raz – wiele tras pozwala wjechać do Parku Narodowego, a widoki, które możemy podziwiać po drodze, zapierają dech w piersi. Pagórkowate łąki, śpiew ptaków, zielone lasy i świeże, czyste, rześkie powietrze zapewnią nam olbrzymią dawkę energii i prawdziwy wypoczynek. Nad brzegiem rzeki Łupawy znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaków oraz rowerów wodnych, którymi można popływać po odcinku tejże rzeki. Jest on uważany za jeden z najpiękniejszych, oferuje cudowne krajobrazy i okolicę, od której nie można oderwać wzroku.

Niewątpliwym atutem Rowów jest bliskość plaży. Znajduje się ona zaledwie kilka minut spacerem od każdego, dowolnego miejsca w tej miejscowości. Na pewno ucieszy to tych, dla których pobyt nad morzem nie miałby sensu bez spędzenia pewnej ilości czasu przy korzystaniu z uroków słońca, ciepłego piasku i fal słonej, morskiej wody.

Miejscowość posiada doskonałą bazę noclegową oraz infrastrukturę turystyczną. W Rowach można wynająć pokój w pensjonacie, domek letniskowy, albo też skorzystać z pola namiotowego. Jeśli zaś nabierzemy ochoty na to, aby smacznie zjeść, możemy odwiedzić jedną z licznych restauracji, bar, pub lub kawiarnię. Corocznie w Rowach rozbija się również lunapark, a w umiejscowionym w parku amfiteatrze w sezonie letnim regularnie odbywają się przedstawienia oraz koncerty – ich aktualna lista jest do znalezienia na stronie internetowej. Istnieje także opcja skorzystania z wypożyczalni gokartów i skuterów, zagrania w minigolfa albo rejsu turystycznym statkiem lub kutrem rybackim.