Atrakcje w pobliżu Sarbinowa

1 listopada, 2018 Off By kuba

Atrakcje w pobliżu Sarbinowa.

Sarbinowo w sezonie letnim cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Piękna, szeroka plaża, świeże morskie powietrze oraz długa spacerowa promenada sprawia, że każdy chce spędzić urlop w tej urokliwej miejscowości, dlatego też warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg korzystając na przykład z bazy noclegowej w internecie.

Wypoczywając w Sarbinowie koniecznie trzeba zobaczyć neogotycki kościół z 1856 roku z wysoką wieżą i pięknymi witrażami, a także rybacką chatę z 1870 roku, która wzniesiona została za pomocą techniki ryglowej. Dla miłośników plażowania dostępna jest długa i szeroka plaża wzdłuż, której rozciąga się promenada z licznymi restauracjami, kawiarniami i smażalniami ryb. Turyści mogą tutaj spróbować nadmorskich przysmaków, kupić oryginalne pamiątki oraz delektować się pięknym widokiem na morze. Natomiast miłośnicy pieszych wędrówek mogą korzystać z licznych szlaków turystycznych oraz tras rowerowych.

Spędzając wakacje w Sarbinowie warto również odwiedzić pobliskie miejscowości.. Będąc w Gąskach należy zobaczyć latarnię morską, która zbudowana została pod koniec XIX i jest trzecią co do wielkości latarnią na polskim wybrzeżu. Po pokonaniu 190 krętych schodów, zobaczyć możemy z niej malowniczy widok na morze oraz dostrzec można Sarbinowo, Chłopy, Mielno czy Unieście. W Gąskach zobaczyć też warto Pałac Morski z II połowy XIX wieku, który otoczony jest zabytkowym parkiem z bukami, cyprysikami oraz klonami srebrzystymi. Obecnie pełni on funkcję ośrodka wypoczynkowego, który oferuje około 90 miejsc noclegowych, a także salę konferencyjną. Natomiast w Chłopach, oddalonych 7 km od Sarbinowa warto zobaczyć stare chaty rybackie o typowej szachulcowej konstrukcji pochodzące z XX wieku. Sarbinowo stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania pobliskich miejscowości.