Wakacje nad morzem we Władysławowie

1 listopada, 2018 Off By kuba

Wakacje nad morzem we Władysławowie.

Władysławowo to miasto leżące wyjątkowym miejscu na polskim wybrzeżu. Tuz przy zatoce Puckiej, na nabrzeżu gdańskim z idealnym dostępem do nadmorskiego parku krajobrazowego. Dzięki temu okolica ta to doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla osób chcących odpocząć od zgiełku miasta, jak i tych którzy szukają bardziej aktywnych form wypoczynku. Polskie wybrzeże oferuje wiele różnych atrakcji w wielu bardzo miejscach. Na tym tle wyraźnie wyróżnia się Władysławowo, które oprócz czysto nadmorskich atrakcji oferuje także szereg rozrywek, o które trudno w innych miejscach nad Bałtykiem.

Już samo ulokowanie miasta jest swoistą atrakcją. Morze Bałtyckie z jednej strony, Zatoka Pucka z drugiej, Nadmorski Park Krajobrazowy stanowi trzeci silny argument za tym, by to właśnie we Władysławowie spędzić swój urlop. Romantyczny spacer czy chęć podziwiania piękna przyrody mogą się odbywać w ramach wydzielonego obszaru parku krajobrazowego.
Jednym z popularniejszych punktów na mapie turystycznej Władysławowa jest port morski. Pomijając jego silną pozycję na mapie portów polskich stał się także symbolem miasta i miejscem, w którym najczęściej wykonuje się pamiątkowe zdjęcia. Chcąc podziwiać piękną panoramę Władysławowa oraz okolic koniecznie trzeba się udać do Domu Rybaka. Jest to obecnie siedziba władz miasta. Jednak sam budynek został postawiony z myślą o rybakach, którzy mieli korzystać z niego jako hotelu. Najważniejszym punktem tej budowli jest wieża widokowa, która pozwala na dokładne zapoznanie się z topografią terenu.

Nie jest żadną tajemnicą, że znalezienie nad Bałtykiem noclegu bez wcześniejszej rezerwacji bywa trudne. Nie inaczej jest w przypadku Władysławowa. Cieszące się niesłabnącą popularnością miasto rozbudowało wszak swoją bazę noclegową, jednak ogromna liczba turystów w sezonie letnim jest w stanie zając wszystkie wolne pokoje. Warto przy tym pamiętać, że obok miejsc w hotelach oraz ośrodkach wczasowych zawsze można skorzystać z opcji kwater w prywatnych domach.