Po relaks do malowniczego Mikoszewa

1 listopada, 2018 Off By kuba

Po relaks do malowniczego Mikoszewa.

Nie od dziś malownicze Żuławy Wiślane cieszą się znacznym zainteresowaniem. To region, który jest jakby na nowo odkrywany przez turystów, doceniających przede wszystkim tutejszą przepiękną przyrodę. Ciekawym miejscem na Żuławach Wiślanych, gdzie można miło spędzić czas latem jest Mikoszewo. To położona w powiecie nowodworskim wieś rybacko – turystyczna.

Dlaczego właściwie warto zdecydować się na urlop w Mikoszewie? Mikoszewo na pewno nie będzie dobrym wyborem dla osób, które podczas urlopu chcą korzystać z życia nocnego. Jednak wszyscy ci, którzy potrafią docenić surowe piękno nienaruszonej przyrody, wspaniałe krajobrazy i przyrodę powinni być zachwyceni pobytem w tej osadzie. W bezpośrednim sąsiedztwie tej małej nadbałtyckiej wsi znajduje się Mewia Łacha. To przepiękny rezerwat przyrody, który istnieje od początku lat dziewięćdziesiątych. Rezerwat został utworzony, aby zapewnić dobre warunki gniazdowania rzadkim gatunkom ptaków. Co ciekawe, teren rezerwatu to miejsce, gdzie można spotkać także foki. To jeden z głównych argumentów za tym, aby poświęcić nieco czasu na wizytę w rezerwacie Mewia Łacha.

Mikoszewo to bardzo spokojna miejscowość, która nadaje się z pewnością dla wielbicieli wypoczynku na łonie natury. Warto nadmienić, że zarówno wioska, jak i jej okolice obfitują w atrakcje dla dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych, mogą oni odwiedzić muzeum bursztynu „Bursztynowa Komnata” w pobliskiej Stegnie, oprócz tego można udać się także do kręgielni w Sztutowie. Mikoszewo jest miejscem, które warto odwiedzić w sezonie letnim, znajduje się tutaj wspaniała, piaszczysta plaża strzeżona. Znakomite miejsce odpoczynku, które powinno przypaść do gustu wszystkim miłośnikom letnich kąpieli. Jako ciekawostkę można dodać, że sama wieś powstała prawdopodobnie już w średniowieczu w XIII wieku. Trzeba jednak przyznać, że nie ma we wsi zabytków z tak odległych czasów. Z ciekawszych atrakcji można wymienić chociażby: oryginalny dom podcieniowy, obelisk upamiętniający ofiary obozów koncentracyjnych, a także niewielką przystań rybacką. Dużym atutem Mikoszewa jest fakt, że baza noclegowa zarówno w samej wsi, jak i w całej gminie Stegna jest naprawdę atrakcyjna. Każdy z turystów może stosunkowo łatwo znaleźć noclegi w malowniczym Mikoszewie. Na chwilę obecną wiele ofert zamieszczanych jest w Internecie, z reguły możliwe jest także i dokonanie rezerwacji online. Tak można wszystko szybciej załatwić.