Dzika przyroda i piękno solińskiego jeziora – Solina

1 listopada, 2018 Off By kuba

Dzika przyroda i piękno solińskiego jeziora – Solina.

Jeśli chce się spędzić wakacyjny urlop w pięknym miejscu, w otoczeniu prawdziwej, dzikiej przyrody i z mnóstwem nowoczesnych atrakcji, warto pomyśleć o wyprawie nad Solinę. Jest to piękny rejon Podkarpacia, który znany jest w Polsce przede wszystkim z największej w kraju zapory wodnej w Myczkowcach. To idealne miejsca zarówno dla młodych ludzi, jak też i rodzin z dziećmi, dlatego spotkać tam można ludzi z wszystkich miast Polski.

Zapora w Myczkowcach liczy sobie 82 m wysokości, a na jej szczycie znajduje się licząca ponad 660 m promenada, po której spacerują turyści, mający po jednej stronie taflę zalewu, zaledwie kilka metrów poniżej balustrady, zaś po drugiej kilkudziesięciometrową przepaść, a poniżej przelewają się wody (średnia przepustowość zapory to 19.6 m³/s). W sezonie letnim po jeziorze kursują stateczki wycieczkowe, co pozwala na podziwianie nie tylko linii brzegowej, ale również i wysepek oraz pozostałości po rosnącym niegdyś w miejscu zbiorniku leśnym. Na jeziorze można pływać korzystając z kajaków, łódek i rowerów wodnych, które można odpłatnie wypożyczyć na miejscu. Oczywiście nie brak także różnych innych atrakcji związanych z wodą – jak np. zjeżdżalnie dla dzieci. Atrakcje dla turystów to także liczne szlaki spacerowe i rowerowe, możliwość lotu nad terenem za pomocą paralotni i motolotni, a także liczne atrakcje stacjonarne. Ponadto znajdują się w okolicach zapory liczne puby, bary i restauracje, a także organizowane są różnego rodzaju imprezy pod gołym niebem.

Te okolice Bieszczad są idealnym miejscem na weekendowy wypad, toteż warto przenocować na miejscu w Solinie. Nie będzie z tym problemu, ponieważ w okolicy można znaleźć liczne pokoje do wynajęcia, których koszt zaczyna się od 30 zł. Ponadto nie brak gospodarstw agroturystycznych, hoteli i innych miejsc, gdzie można się zatrzymać. Ze względu na ożywiony ruch turystyczny w sezonie letnim, warto zarezerwować sobie miejsca na dłuższy czas przed wyjazdem, aby nie tracić czasu na miejscu. Noclegi mogą być położone niedaleko Soliny, jak też i w w dalszych odległościach, co nie przeszkadza w przypadku, gdy posiada się własny środek transportu. W innym przypadku pozostaje znaleźć miejsce do spania znajdujące się kilkanaście minut pieszej wędrówki od zapory, z czym również nie powinno być problemu.