Ostrowo – okolica i atrakcje

1 listopada, 2018 Off By kuba

Ostrowo – okolica i atrakcje.

Ostrowo – to jedna z najmłodszych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Zyskała swoją sławę, gdy przestała być częścią miasta Władysławowa a stała się samodzielną jednostką. Leży w województwie pomorskim, w powiecie puckim nad rzeką Czarną Wodą i w odległości zaledwie 1 kilometra od Morza Bałtyckiego. Przez tak doskonałe i malownicze położenie w ostatnich latach zyskała duże uznanie wśród turystów. Jej baza noclegowa powstała na przełomie XX i XXI wieku, toteż jest niezwykle rozwinięta i nowoczesna. Liczne tutejsze prywatne kwatery, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe zapewniają przyjezdnym wygodne noclegi.

Ostrowo to także Nadmorski Park Krajobrazowy, w którym możemy podziwiać wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowego Bałtyku: niskie wybrzeża zalewowe, wydmowe oraz klifowe z wąwozami. W ramach parku istnieje tutaj także rezerwat przyrody Bielawskie Błota w którego skład wchodzą dwa kolejne: Woskownica Bielawskiego Błota oraz Moroszka Bielawskiego Błota. Nazwa pochodzi od wełnianek i ich białego puchu. Wełnianki w bardzo dużych ilościach kwitną tutaj co roku w maju. Na terenie rezerwatu możemy ujrzeć między innymi żurawie oraz inne ptaki, które zatrzymują się tutaj w trakcie swoich wędrówek. Znajduje się tutaj także ścieżka dydaktyczno-spacerowa.

Miejscowość bardzo chętnie odwiedzają ci, którzy przede wszystkim marzą o odpoczynku nad morzem w ciszy i spokoju. Tutaj bez problemu to znajdą, ponieważ Ostrowo jest bardzo spokojnym miejscem, kompletnie innym od popularnych kurortów. Znajdziemy tutaj piękną, szeroką i piaszczystą plażę oraz aż dwa kąpieliska morskie. Bez wątpienia okolicy dodaje również uroku ujście rzeczki Czarnej Wody. Jeśli chcielibyśmy spędzić czas nieco bardziej aktywnie, warto wybrać się na wycieczkę po pobliskich miejscowościach. W samym Ostrowie możemy zobaczyć zabytkową XVIII-wieczną chatę oraz podziwiać okolicę z drewnianej wieży widokowej. W niedalekich Parszycach mieści się zaś stadnina koni. Możemy także pojechać do Jastrzębiej Góry, żeby zachwycić się tamtejszym wybrzeżem klifowym. Jeśli interesują nas historyczne obiekty, koniecznie powinniśmy się udać do Krokowej i odwiedzić tam pałac oraz muzeum. Nieco dalej zaś mieści się dość dobrze znany Żarnowiec a w nim kościół, klasztor oraz piękne Jezioro Żarnowieckie.