Letnia perła gminy Rewal – Pobierowo

1 listopada, 2018 Off By kuba

Letnia perła gminy Rewal – Pobierowo.

Pobierowo to jedna z najbardziej znanych miejscowości w gminie Rewal. Największe walory turystyczne tej małej miejscowości to bezpośrednie położenie nad morzem, wspaniale szerokie, czyste i zadbane plaże, a także okoliczne sosnowe lasy, które roznoszą po całej wsi cudownie upajający zapach olejków eterycznych. W okresie letnich wakacji przyjeżdża tutaj kilkanaście tysięcy wczasowiczów z całej Polski i zza granicy. Nic zatem dziwnego, że Pobierowo oferuje noclegi (meteor-turystyka) w licznych ośrodkach wczasowych i wypoczynkowych, w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych i na polach namiotowych.

Tradycją w tej miejscowości są od wielu już lat bardzo ciekawe festyny rodzinne, turnieje sportowe, koncerty, a nawet regaty żeglarskie. Wszystko to na wyciągnięcie ręki. W Pobierowie znajduje się bardzo popularne i słynne na całym Wybrzeżu Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Fala”, z którego letnią porą chętnie korzystają harcerze. Świetna baza noclegowa Pobierowa to zdecydowany atut tego miejsca. Jeśli brać również pod uwagę to, że wakacje w tym miejscu nie powodują nadwyrężenia domowego budżetu, można uznać, że każdy letnik znajdzie w tej miejscowości swoje Eldorado.

Dodatkowo przez samo Pobierowo przebiegają szlaki turystyczne, bardzo popularne nie tylko latem, ale również zimą kiedy wszystko przysypane jest białą, puchową pierzynką. Oczywiście całkowicie darmowe. Mowa tutaj o szlaku turystycznym niebieskim nazywanym Szlakiem Pobrzeża Rewalskiego oraz o szlaku turystycznym czerwonym, którego właściwa nazwa brzmi – Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, a w nomenklaturze bardziej standaryzowanej – Europejski Szlak Dalekobieżny E-9.

Wielbiciele dwóch kółek znajdą w Pobierowie (wikipedia) również dwa świetnie oznakowane szlaki rowerowe gminy Rewal – bardzo łatwy i malowniczy „Letniskowy Szlak Pobierowa” oraz równie popularny, ale nieco trudniejszy „Zachodni Szlak Łącznikowy”. Wspaniały i unikalny w skali europejskiej mikroklimat w Pobierowo dodatkowo zachęca do krótkiego wypoczynku w tym miejscu. Przesycone jodem powietrze, pachnie cudownie eterycznymi olejkami sosnowym prosto z lokalnych lasów otaczających miejscowość. To właśnie tutaj co roku przyjeżdżają osoby, które mają problemy z układem krążeniowo-sercowym oraz oddechowym. Kilka sesji na plaży pomaga im wrócić do domu zdrowszymi i bardziej wypoczętymi.