Powidzki Park Krajobrazowy

1 listopada, 2018 Off By kuba

Parki krajobrazowe to niezwykle ciekawe atrakcje turystyczne na terenie Polski, dlatego też turyści bardzo chętnie je odwiedzają, gdy mają tylko ku temu możliwość. W takich obszarach, jak np. Roztocze zachwycicie się otaczającą naturą. W takich miejscach człowiek może zbliżyć się do natury, wyciszyć i odpocząć od zgiełku miast. Na szczególną uwagę zasługuje Powidz, gdzie można oczywiście udać się do Powidzkiego Parku Krajobrazowego, który powstał pod koniec XX wieku i jest naprawdę rozległy, warto go zwiedzić w celach przyrodniczo-poznawczych.

Swoim terenem Powidzki Park Krajobrazowy obejmuje kilka gmin, w skład których wchodzą m.in.: Kleczew, Ostrowite, Powidz oraz Witkowo. Widać wyraźnie, że zwiedzenie całego parku jest wręcz niemożliwe, dlatego warto wybrać dla siebie zdecydowanie najciekawsze odcinki. W pierwszej kolejności trzeba więc zapoznać się z dokładnym zagospodarowaniem parku, aby wiedzieć, jakie trasy wybrać do zwiedzania, a jakie można ominąć. Dużą część zajmują jeziora polodowcowe [więcej informacji: wyszukiwarka Wikipedia]. Ludzie poszerzą swoją wiedzę na temat powstania takich jezior oraz ich szerokich funkcji. Przy każdej atrakcji dostępne są tablice informacyjne, tak aby pod kątem edukacyjnym dla wszystkich zainteresowanych ta wycieczka przyniosła wymierne korzyści.

Baza noclegowa w Powidzu to strzał w dziesiątkę dla osób regularnie obcujących z przyrodą i lubiących świeże powietrze oraz czas na łonie natury. W parku można ujrzeć wiele ciekawych oraz rzadkich okazów przyrody. Największą atrakcją w są dwa jeziora polodowcowe, mianowicie jest to Jezioro Powidzkie oraz Jezioro Skorzęcińskie. Warto udać się nad te jeziora, a także spędzić tam trochę czasu z całą rodziną lub znajomymi, gdzie można skutecznie się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich otaczających problemach. W parku krajobrazowym znajduje się też wiele zabytków kultury oraz architektury, dlatego nikt nie powinien być rozczarowany taką wizytą, a wręcz przeciwnie – można z niej wyciągnąć naprawdę wiele dobrego.

Powidz jest atrakcyjny zwłaszcza w zakresie przyrodniczym, więc nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie ceniący przyrodę oraz środowisko, regularnie się tam meldują. Na uwagę zasługuje zwłaszcza zadbany oraz wartościowy Powidzki Park Krajobrazowy, w którym zlokalizowanych jest wiele okazów przyrody.