Magiczne Roztocze

1 listopada, 2018 Off By kuba

Magiczne Roztocze.

Województwo lubelskie jest często niedoceniane przez turystów, a przecież to niezwykle zielony i spokojny region Polski, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych jest Krasnobród. To niezwykle urokliwe miasteczko, liczące niewiele ponad trzy tysiące mieszkańców, położone na malowniczym Roztoczu Środkowym. W pobliżu znajduje się także Roztoczański Park Narodowy, który będzie idealnym miejscem na piesze lub rowerowe wycieczki.

Krasnobród to nie tylko malownicze walory polskiej przyrody, ale także liczne niewielkie zabytki, będące przede wszystkim obiektami sakralnymi. Jednym z nich jest Kaplica Świętego Rocha. Ta drewniana świątynia powstała w siedemnastym wieku i jest bohaterem wielu tajemniczych legend. Jedne z nich mówią o leczniczych właściwościach wód, które biją ze źródła pod kaplicą. Większość podań mówi o magii, która panuje w całym tym miejscu. Podobno przejście kilka razy stromymi schodami dookoła kaplicy może nas uzdrowić z wielu chorób, a także zagwarantować szczęście w życiu doczesnym. Najbardziej zagorzali pielgrzymi, a nawet mieszkańcy pokonują tę trasę na kolanach. To niezwykłe, jaką magię kryje ta kapliczka już od setek lat. Obiekt, który dzisiaj można podziwiać, został odbudowany w drugiej połowie dwudziestego wieku. Pierwotna kaplica została zniszczona. Na kartach historii możemy znaleźć zapis o tym, że w czasie, gdy dżuma zabijała Europę Marysieńka Sobieska zbudowała ową kaplicę, umieszczając w niej wizerunek Świętego Rocha – patrona chorych na choroby zakaźne. Dlatego też Krasnobród odwiedza mnóstwo pielgrzymów, którzy modlą się o ocalenie.

Krasnobród skrywa w sobie więcej takich magicznych miejsc. A wszystkie z nich położone są wśród drzew. W leśnym zaciszu znajduje się także wiele miejscowych noclegów. Baza noclegowa w Krasnobrodzie jest dobrze rozbudowana i urozmaicona. Warto też dodać, że razem z miastem ciągle się rozwijają, aby sprostać oczekiwaniom coraz większej liczby turystów oraz pielgrzymów. Goście bardzo chwalą sobie usługi oferowane przez pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne, w których jak sami mówią panuje niezwykle rodzinny i swojski klimat. Warto odwiedzić Krasnobród po to, aby zadbać o swoje ciało i duszę. W takim miejscu czas płynie wolniej i znacznie przyjemniej.