Letni wypoczynek w Darłowie

1 listopada, 2018 Off By kuba

Letni wypoczynek w Darłowie.

Czerwiec to miesiąc, w którym większość z nas ma już zaplanowany letni wypoczynek. Są jednak i tacy, którzy takie sprawy zostawiają na ostatnią chwilę. Jest wiele zalet takiego podejścia, ponieważ w przypadku urlopów organizowanych przez biura podróży można wynegocjować bardzo okazyjną ofertę. Jednak w przypadku wypoczynków organizowanych samodzielnie trzeba się liczyć z faktem, że może nie być łatwo o noclegi. Darłowo jednak stoi otworem nawet dla spóźnialskich. Liczne hotele, pensjonaty i prywatne apartamenty sprawiły, iż przez ostatnie kilka lat powstał tutaj zbiór dopasowanych do klienta obiektów noclegowych. Nie tylko baza noclegowa stanowi o atrakcyjności tego wspaniałego miasta.

Zarówno pod względem przyrodniczym, historycznym jak i zabytkowym miasto oferuje wiele atrakcji. Żeglarze znajdą tutaj bowiem dla siebie wspaniały i nowoczesny port, a miłośnicy wypoczynku na słońcu – cudowne, szerokie plaże z charakterystycznym dla polskiego wybrzeża pięknym piaskiem i niezapomnianymi zachodami słońca. Z kolei wybredni, pragnący wyrafinowanych wrażeń estetycznych turyści znajdą tu atrakcje turystyczne i zabytki.

W Darłowie odbywa się również wiele cyklicznych, przyciągających turystów imprez takich jak na przykład zawody rybackie odbywające się na otwartym morzu, gdzie uczestnicy poławiają dorsze stojąc na statkach. To tutaj co roku w lipcu odbywa się także Bałtycki Festiwal Media i Sztuka czy też Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich. W okresie letnim turyści mogą spróbować rejsów takich jak na przykład wycieczki na stylizowanych na zabytkowe statkami, które stanowią nie lada atrakcję nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Amatorzy wędkowania natomiast mogą skorzystać z oferty rejsów dla wędkarzy i raz do roku sprawdzić swoje możliwości i umiejętności na morskich wodach. Natomiast dla turystów nastawionych na wycieczki objazdowe i zwiedzanie najbliższych okolic Darłowa raz w tygodniu uruchomiono rejs na duńską wyspę Bornholm. Poza imprezami w okolicy, wspaniale przystosowanym portem oraz rejsami dla turystów Darłowo dysponuje licznymi zabytkami, wśród których nie sposób pominąć Kościoła Mariackiego, ratusza, kościoła św. Gertrudy czy Zamku Książąt Pomorskich.