Magiczny klimat Jeleniej Góry

1 listopada, 2018 Off By kuba

Magiczny klimat Jeleniej Góry.

O tym, że Polska jest pięknym krajem słyszałeś już pewnie nie raz. Jednak trudno jest uwierzyć w te słowa, jeśli twoje widoki rozpoczynają się i kończą na twoim mieście. Udowodnimy Ci dziś, że Polska jest piękna, gdyż skrywa w sobie wspaniałe miejsca, w których można spędzić aktywnie lub biernie czas nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Jelenia Góra. To liczące niespełna dziewięćdziesiąt tysięcy mieszkańców miasto od lat cieszy się ogromną popularnością. Turyści pokochali piękną architekturę, walory uzdrowiskowe oraz niezwykle malownicze górskie krajobrazy. Jelenia Góra sąsiaduje z kilkoma mniejszymi pasmami górskimi, jednak pod względem wysokości, atrakcyjności, wielkości oraz popularności – prym wiodą Karkonosze.

Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż najwyższe pasmo Sudetów skrywa w sobie moc atrakcji i niezwykłych osobliwości, które skradły serca nie tylko Polaków. Karkonosze to idealne miejsce na górskie wędrówki i wspinaczki. Matka natura obdarzyła to miejsce wieloma wzniesieniami. Najwyższym szczytem jest popularna Śnieżka, której wysokość wynosi niespełna tysiąc sześćset metrów nad poziomem morza. Góra jest też charakterystyczna ze względu na znajdujące się na samym szczycie Obserwatorium Meteorologiczne, z którego można podziwiać niebywałe, magiczne i niemal bajkowe zjawisko, które widujemy tylko w snach. Najlepszym okresem na zdobywanie jest lato, gdyż przy dobrej pogodzie ze szczytu góry roztacza się panorama na ponad dwieście kilometrów, która zapiera dech w piersiach. Wybierając się na Śnieżkę warto zabrać ze sobą odpowiednie obrania, gdyż na szczycie panuje niezwykle alpejski klimat, czyli temperatury rzadko są wyższe niż kilkanaście stopni Celsjusza.

Jelenia Góra to także wspaniała infrastruktura turystyczna. Miejscowa baza noclegowa jest niezwykle bogata, dzięki czemu każdy turysta będzie usatysfakcjonowany. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, że za nocleg nie trzeba wydawać fortuny. Najmniej zapłacimy za nocowanie w domkach letniskowych, agroturystykach oraz pensjonatach. Jednym z ciekawszych obiektów tego typu jest Willa Jelonka, w której znajdziemy przytulne,nowocześnie urządzone wnętrza. Jelenia Góra to doskonała baza wypadowa na górskie szlaki. Co najważniejsze za dobę zapłacimy tu już od 40 zł. Ta położona pod Karkonoszami aglomeracja to idealne miejsce na zarówno skromny, jak i luksusowy wyjazd, który z pewnością na zawsze pozostanie w pamięciach. Miasto ma w sobie bowiem niezwykły urok oraz klimat, którego trudno szukać gdzie indziej.