Historia i atrakcje Mrzeżyna

1 listopada, 2018 Off By kuba

Historia i atrakcje Mrzeżyna.

Na pewno każdy kiedyś słyszał o Mrzeżynie. Jest to miejscowość, która została przyłączona do Polski w 1945 roku. W ramach uczczenia tego miało wtedy miejsce patriotyczne wydarzenie – zaślubiny Polski z morzem. W ten sposób świętowano odzyskanie przez nasz kraj dostępu do Bałtyku. Do dziś możemy zobaczyć pomnik upamiętniający ten akt.

Mrzeżyno oferuje nam niezliczoną ilość rozrywek. Jest głównie spokojnym ośrodkiem rozwoju turystyki rodzinnej, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Jako, że miejscowość jest odwiedzana przez turystów, rozwinęły się w niej bogate formy wypoczynku. W tej chwili znajdziemy tutaj około 40 obiektów, które przyjmują gości i oferują noclegi. Mrzeżyno znane jest także ze swojego portu. Dużą atrakcją są falochrony. Port jest głównie portem rybackim. Organizowane są w nim także rejsy po morzu. Możemy zdecydować się na wyruszenie statkiem pasażerskim, specjalistyczną łodzią typu RIB lub jachtem.

Jest możliwość wycieczki po rzece – Redze. Miejscowość świetnie nadaje się dla miłośników wędkowania – można iść na ryby nad morze lub pobliskie jezioro, Resko Przymorskie.

Więcej emocji niż na rybach jest na rzece z Trzebiatowa – organizowane są spływy kajakarskie. Niezwykle ciekawe są też okoliczne bory bażynowe – czyli lasy sosnowe rosnące na glebie powstałej z piasku wydmowego. Warto wybrać się zatem na wycieczkę pieszą lub rowerową.

Jeśli interesują nas zabytki, powinniśmy swoje kroki skierować do neoromańskiego kościoła, który zbudowano w 1912 roku.

Dla turystów chcących korzystających w pełni z uroków sezonowego kurortu, warto wybrać się w okolice portu lub na plażę, ponieważ latem odbywa się tam dużo imprez.

W miejscowości latem otwierane są również liczne sezonowe lokale gastronomiczne oraz usługowe. Można pójść wtedy do wesołego miasteczka. Przez Mrzeżyno przebiegają dwa nadmorskie szlaki turystyczne, dlatego przemierzając je, warto się zatrzymać na dłużej.