Stadion Narodowy w stolicy

1 listopada, 2018 Off By kuba

Stadion Narodowy w stolicy.

Warszawa jest miejscem gdzie nie sposób jest się nudzić. Bez dwóch zdań każdy choć raz powinien udać się do tego tętniącego życiem, pełnego licznych atrakcji miasta. Metropolia ta dysponuje też niesamowicie szeroką bazą noclegową.

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć udając się w te rejony jest Stadion Narodowy. Obiekt powstał z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Trzeba wspomnieć o jego lokalizacji, która jest niezwykle korzystna. Stadion znajduje się nieopodal zarówno ścisłego centrum, jak i Starego Miasta. Ten swoisty kompleks jest też tak potężny, iż jest doskonale widziany z wielu miejsc w różnych częściach miasta. Jego prezencja jest doskonale widoczna z placu zamkowego, a spacer w kierunku Pałacu Kultury i Nauki zajmuje tylko około 30 minut. Cały stadion został skonstruowany w bardzo przemyślany sposób. Elewacja w kolorze białym i czerwonym odnosi się do naszych narodowych barw. Trybuny są w stanie pomieścić 58 tysięcy kibiców, co stanowi prawie o 1/6 więcej osób niż mieszka na całym Żoliborzu. Na terenie budowli znajduje się około 3 tysięcy lokali, od wielkiego centrum kongresowego, przez sale wystawiennicze, po znajdujące się tu liczne biura. Wielkim plusem obiektu niewątpliwie jest dach, który można rozsunąć w przeciągu około 15 minut.

Stadion został zbudowany w głównej mierze z myślą o wielkich sportowych imprezach, jednak organizowane są tu także inne wielkie eventy. Od licznych artystycznych widowisk poprzez wszelakie występy i imprezy masowe. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce, posiada także najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Został także zwycięzcą CEEQA 2012 Industry Awards w klasach: „Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej” i „Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku”.