Wyspa Capri

10 sierpnia, 2018 Off By kuba

Jest na wyspie pewna skała, która otwór miała.  Poznaj malowniczą i romantyczną wyspę Capri!

Serdecznie Drogi Czytelniku witam! Dzisiaj w podróżniczym blogu odwiedzimy Wyspę Capri, która z uwagi na swe malownicze położenie i nutkę romantyzmu jest chętnie odwiedzana przez turystów.
Podobnie jak Wyspa Madagaskar wyróżnia się niezwykłym pięknem i bogactwem natury.

Homerowi wyspa tak bliska.

Blog podróżniczy wiedziony ciekawością uzyskał informacje, że Wyspa Capri należy do Włoch i jest położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Leży ona w sąsiedztwie Półwyspu Sorrento oddzielonego od niej cieśniną o uroczej nazwie Piccola. Miano Wyspie Capri nadał sam Homer, a pochodzi ona od słowa Kapros ( z języka greckiego znaczy- dzik) lub Capra ( z łaciny znaczy- koza). Wyspę wyróżniają dwa ciekawe miasta, a są nimi Capri i Anacapri.

Matka Natura wyrzeźbiła i morze nimi ozdobiła.

Wyspa Capri nie należy do dużych ( obwód 17 km), a tworzą ją skały wapienne wynurzające się z Morza Tyrreńskiego. Południowo- wschodnią część Wyspy Capri wyróżniają wystające z głębin morskich skały Feraglioni , które sięgają 100 metrów. Jedną z nich zdobi otwór przez który zmierzają statki i łodzie turystyczne.

Wyspa Capri w zieleni skąpana i kwiatami malowana.

Każda z wysp na świecie wyróżnia się czymś niezwykłym co warto poznać i o czym warto się dowiedzieć, gdyż dzięki temu stajemy się bogatsi, a wiedza jest bezcenna. Wyspę Madagaskar zdobią niesamowite i bardzo wysokie baobaby, a o Wyspie Capri natura także nie zapomniała i skąpała ją w iście różnorodnej i pięknej śródziemnomorskiej roślinności, która mieni się paletą kwiatowych barw zdominowanych przez żółć i czerwień.

Romantyczne groty i zamki jak z bajki.

Podróżniczy blog dowiedział się, że Wyspę Capri można zwiedzać na różne sposoby np: taksówką, mikrobusem lub najbardziej przyjemniej na pokładzie uroczego statku. Godna polecenia i zwiedzenia jest Błękitna Grota, Grota Koralowa i Grota Żagla, które przez okres tysięcy lat morze tak pięknie wyrzeźbiło jak najznamienitszy artysta
Wśród licznych jaskiń, wnęk, łuków i tarasów ważny zabytek tworzy Zamek Barbarossa powstały w X-XII wieku, który miał chronić mieszkańców Wyspy Capri przed atakiem Saracenów.

Fiołkowy kącik perfum.

Fiołek rosnący we Włoszech posiada liczną rodzinę w skład której wchodzi ponad 800 roślin. Do tworzenia zapachów służą liście fiołka. Jego kwiaty posiadają bogatą słodycz aromatu, natomiast liście zdecydowanie zapach ziołowy połączony nutą ziemi.

Ta fotografia w pełni oddaje nasyconą naturalnym pięknem urodę Wyspy Capri , którą tworzą wapienne skały zanurzone w otchłani lazurowych wód Morza Tyrreńskiego.

 

Drogi Czytelniku bardzo pięknie dziękuję, że zechciałeś odwiedzić podróżniczy blog. Już teraz serdecznie zapraszam na kolejną wizytę, wszak Wyspa Capri jak i Wyspa Madagaskar swym pięknem tak zachwycają, że się chce się poznać następne tak urocze miejsca na świecie!