System wizowy i emigracyjny

27 lipca, 2018 Off By kuba

System wizowy i emigracyjny

W Australii można wyróżnić pięć głównych programów emigracyjnych – emigrację edukacyjną, zawodową, rodzinną, biznesową i specjalną.

ThinkAustralia specjalizuję się w tej pierwszej – bowiem wiza edukacyjna związana z rozpoczęciem nauki w Australii jest zdecydowanie najłatwiejsza do uzyskania, a jednocześnie umożliwia natychmiastowe podjęcie pracy.

Rodzaje wiz edukacyjnych:

Student visa, subclass 570 (dla osób zamierzających uczestniczyć wyłącznie w kursach j.angielskiego)

Student visa, subclass 571 (dla osób zamierzających uczyć się szkole podstawowej, średniej oraz w ramach międzynarodowej wymiany międzyszkolnej-szkoły średnie)

Student visa, subclass 572 (dla osób zamierzających kształcić się na kursach zawodowych-TAFE, College)

Student visa, subclass 573 (dla osób zamierzających studiować na wyższych uczelniach-studia licencjackie oraz magisterskie)

Student visa, subclass 574 (dla osób zamierzających studiować na wyższych uczelniach-studia doktoranckie)

Student visa, subclass 575 (dla osób zamierzających uczestniczyć w różnego rodzaju kursach, po ukończeniu których nie otrzymuje się dyplomu bądź certyfikatu)

Student visa, subclass 576 (dla osób zamierzających uczestniczyć w kursach sponsorowanych przez rząd Australii lub Australijski Departament Obrony)

Student Guardian visa, subclass 580 (dla opiekunów studentów – osób kształcących się w Australii)

Bilety i podróż do Australii

Lot do Australii to lot na drugą półkulę, trwa co najmniej dobę i nie należy do najtańszych.

Z Polski nie ma obecnie bezpośrednich połączeń z Australią – najczęściej lata się poprzez porty lotnicze w Londynie, Frankfurcie czy Paryżu. Dodatkowo w czasie lotu z Europy pasażerowie przesiadają się w jednym z portów lotniczych w Azji, najczęściej w Hong Kongu i Singapurze.

Cena biletu na podróż do Australii w obie strony to wydatek od 4 tysięcy złotych, do pokonania jest jednak ponad dziesięciokrotnie większa odległość niż pomiędzy Warszawą a Londynem – to ponad 15 tysięcy kilometrów lotu.

Co ważne, do Australii można przylecieć posiadając tylko bilet w jedną stronę – nie ma formalnego nakazu posiadania biletu powrotnego.

Ceny biletów lotniczych mogą się znacznie różnić w dwóch zasadniczych przypadkach – pierwszym z nich jest okres wysokich cen – w okolicach Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych oraz w lecie bilety są wyraźnie droższe, kolejna sprawa to czas, na jaki przed wylotem kupujemy bilet – generalna zasada to czym wcześniej kupujemy bilet tym mniej płacimy.

Poza lotem zakupionym w Polsce można również sprawdzić promocyjne ceny połączeń z Wielkiej Brytanii czy Niemiec – może się okazać, że takie przeszukanie ofert nie tylko polskich biur podróży da znaczne oszczędności w cenie biletu.